Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

mkdrmobilnakartaduzejrodziny.png

Karta Dużej Rodziny jest już dostępna w formie aplikacji na smartfona lub tablet, dlatego zachęcamy mieszkańców gminy Aleksandrów Kujawski posiadających tradycyjną – plastikową Kartę Dużej Rodziny o złożenie wniosku na elektroniczną jej wersję. Dzięki mobilnej Karcie Dużej Rodziny każdy rodzic może posiadać na swoim smartfonie dostęp do karty swoich dzieci oraz małżonka. Elektroniczna Karta Dużej Rodziny to nowoczesna usługa, która ponadto umożliwia wyszukiwanie partnerów programu wg kategorii i lokalizacji (funkcja geolokalizacji wyszukuje partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji). Poprzez aplikację przekazywane są informacje członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż.. Aplikacja umożliwia logowanie się poprzez szybki dostęp – podając kod pin.

Aby korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w urzędzie gminy lub on-line na https://empatia.mpips.gov.pl/ (na platformie empatia dostępny jest uproszczony kreator wniosku przeznaczony dla osób, które posiadają już tradycyjną – plastikową Kartę Dużej Rodziny, a chcieliby korzystać także z mobilnej jej wersji).

Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne. Rodziny, które dołączą do programu Karta Dużej Rodziny mogą wnioskować od razu o wydanie dwóch form Karty Dużej Rodziny bezpłatnie. Opłata w wysokości 9,21 zł obowiązuje w przypadku, gdy członkowi rodziny wielodzietnej wydana została wcześniej karta tradycyjna a po jakimś czasie osoba wnioskuje o kartę elektroniczną lub w sytuacji, gdy członkowi rodziny wielodzietnej udostępniona już została karta elektroniczna a potem drugim wnioskiem osoba składa o wydanie karty tradycyjnej (plastikowej). WAŻNE: jeżeli osoba wystąpiła z wnioskiem o przyznanie tradycyjnej (plastikowej) Karty Dużej Rodziny do dnia 31 grudnia 2017 roku to jest zwolniona z opłaty za elektroniczną wersję karty. Warunkiem jest, aby wniosek o przyznanie karty elektronicznej złożyła do 31 grudnia 2019 roku).

Przypomnijmy, Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Szczegółowe informacje oraz wniosek o wydanie karty można uzyskać w Urzędzie Gminy Aleksandrów Kujawski ul. Słowackiego 12 – biuro obsługi interesanta lub w pokoju nr 14 i 9, tel. 54 282 20 59 wew.31 lub 36.

Informacje

Rejestr zmian