Lokalny Program Rewitalizacji

logoLokalny Program Rewitalizacji

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski zamieszcza poniżej fiszki projektowe  zadań planowanych do realizacji na rzecz rewitalizacji w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Aleksandrów Kujawski.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycją projektów oraz przesłanie uwag, ewentualnie propozycji na adres rewitalizacja[at]gmina-aleksandrowkujawski[dot]pl

Fiszki projektowe

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Szanowni Państwo,

Trwają ostateczne poprawki dokumentu jakim jest Lokalny Programy Rewitalizacji (LPR) dla Gminy Aleksandrów Kujawski.

Poniżej przedstawiamy Państwu ostatnią wersję LPR. W chwili obecnej trwają prace nad aktualizacją obszaru delimitacji i związanych z tym projektów do realizacji.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do czynnego udziału w tworzenie LPR i wypełnienie ankiety.

link do ankiety

—————————————————————————————-

Lokalny Program Rewitalizacji

Chcesz mieć wpływ na to, jak wygląda miejsce w którym żyjesz?

Pragniemy Państwa poinformować,

iż Gmina Aleksandrów Kujawski przystąpiła do opracowywania

Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR).

Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. LPR jest dokumentem, który umożliwi Gminie odpowiednie prowadzenie skoncentrowanej terytorialnie oraz przemyślanej rewitalizacji. Dzięki przeprowadzeniu rewitalizacji ‑ zaplanowaniu i podjęciu odpowiednich działań, poprawi się jakość życia mieszkańców z najbardziej zdegradowanego obszaru Gminy. Uchwalenie Lokalnego Programu Rewitalizacji umożliwi Gminie ubieganie się o dofinansowanie na część prac ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zachęcamy również do zgłoszenia inwestycji, które Państwo planują realizować, a które mogą przyczynić się do rozwiązania problemów w Gminie oraz do podniesienia jakości życia mieszkańców. Wszystkie zgłaszane przedsięwzięcia zostaną zgromadzone oraz ocenione pod kątem możliwości ujęcia ich w dokumencie. Projekty proszę zgłaszać do dnia 12 lipca 2016r. drogą elektroniczną – wysyłając załączony formularz na adres: rewitalizacja[at]gmina-aleksandrowkujawski[dot]pl. bądź składając go w formie tradycyjnej w siedzibie Urzędu Gminy w Aleksandrowie Kujawskim (ul. Słowackiego 12, 87-700 Aleksandrów Kujawski).

Zapraszamy Państwa do współpracy przy tworzeniu tego dokument na każdym jego etapie.

W najbliższym czasie skierujemy do Państwa ankietę, która pomoże zdiagnozować problemy mieszkańców. Ankieta umożliwi również otwartą ocenę dotychczasowych prac. Już teraz zachęcamy do jej wypełnienia.

Wspólnie zaplanujmy rewitalizację Gminy Aleksandrów Kujawski!

Masz pytania, wątpliwości, sugestie?

Zapraszamy do kontaktu z:

  • firmą Centrum Funduszy UE Sp. z o. o. Spółka komandytowa ul. Batorego 46/52, lok. 14. 87-100 Toruń. (wykonawcą projektu) tel. 732-912-861. biuro[at]centrumfunduszyue[dot]pl.
  • Urzędem Gminy Aleksandrów Kujawski: tel. 54 282 20 59 we. 26 lub 32

Projekt jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>