Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

22155_021-21-powszechny-spis-ludnosci

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są: mieszkańcy Polski – Polacy i cudzoziemcy oraz Polacy przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy, którego będzie można dokonać na stronie spis.gov.pl, wypełniając formularz spisowy. Jeżeli nie będziesz mógł tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis. Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię i spisz się przez telefon. Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić rachmistrzowi przekazania danych. Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nie obawiaj się o swoje dane. Są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna.

W ramach narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań zostaną zebrane następujące dane: charakterystyka demograficzna osób, aktywność ekonomiczna osób, poziom wykształcenia, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny oraz stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkań i budynków).

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>