Program 500+

Uwaga! Złóż wniosek o 500+ do 1 lipca 2016 roku!

Przypominamy, że warunkiem wypłaty świadczenia 500+ z wyrównaniem od miesiąca kwietnia jest złożenie wniosku do 1 lipca br. Złożenie wniosku po tym terminie skutkować będzie wypłatą świadczenia począwszy od miesiąca w którym składany jest wniosek.  Wnioski można  składać osobiście w Urzędzie Gminy, listownie jak również przez Internet: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, e-PUAP oraz portal emp[at]tia[dot]mrpips[dot]gov[dot]pl.

Wnioski oraz szczegółowe informacje na temat Programu 500+ można uzyskać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy (parter).

Pierwszy okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, rozpoczyna się z dniem 1 kwietnia 2016 r., a kończy się dnia 30 września 2017 r.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego można składać od dnia 1 kwietnia 2016 r.

W przypadku złożenia wniosku w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 1 lipca 2016 r. (włącznie), prawo do świadczenia wychowawczego na podstawie tego wniosku ustala się począwszy od dnia 1 kwietnia 2016 r. i w konsekwencji wypłata świadczenia po jego przyznaniu dokonywana jest w takim przypadku z odpowiednim wyrównaniem.

W przypadku złożenia wniosku po 1 lipca 2016 r., zastosowanie mają podstawowe przepisy, zgodnie z którymi prawo do świadczenia ustala się od miesiąca złożenia wniosku.

Natomiast rozpatrzenie przez organ właściwy wniosku złożonego w powyższym terminie (tj. ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia wychowawczego) następuje w terminie do trzech miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Przyznanie świadczenia wychowawczego następuje w formie decyzji administracyjnej.

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>